Vem Camará Capoeira Hradec Králové

Hradecký klub capoeiry funguje již od září roku 2006 pod vedením Mestre Paçocy, který žije a vyučuje capoeiru v Klagenfurtu. Před tím klub fungoval pod záštitou Univerzity Hradec Králové a první dva roky zde byl veden jako volně volitelný předmět.

Fightteam

Klub fungoval pod vedením Bc. Tomáše Zummera (Professor Robocop) z Liberce a byl začleněn pod celosvětovou organizaci Abadá Capoeira. Klub poté pod dohledem Professora Robocopa vedl MgA. Filip Huml (Graduado Agogo), který tak činí dodnes. V roce 2009 se hradecký klub společně s celou Českou asociací capoeiry a dalšími kluby v Maďarsku a na Slovensku následuje tehdejšího Professora Paçocu a z organizace Abadá Capoeira přestupuje do nově vzniklé Asociace Vem Camará Capoeira.

Hlavním trenérem hradeckého klubu je I v současné době MgA. Filip Huml (Graduado Agogo, modrý pás). Na vedení tréninků pro děti i dospělé se podílí trenérky Veronika Pilařová (Aluna Ibalginha, modro-oranžový pás) a Lucie Humlová (Aluna Boneca, modro-oranžový pás). Kromě nich také s dětskými tréninky pomáhají pokročilí studenti Ondřej Dušek (Aluno Sheldon, modro-oranžový pás), Radim Tejkl (Aluno Mamut, modro-oranžový pás) a Agáta Prokšíková (Aluna Panthera, oranžovo-žlutý pás).

fotomix

fotomix

fotomix

fotomix

fotomix

Klub se každoročně účastní velkých akcí Královéhradecka, jako jsou pravidelné semináře a workshopy v rámci Festivalu sportu organizovaného Magistrátem města Hradec Králové, Kroužítka, tradičního divadelního festivalu Divadlo evropských regionů, na vybraných plesech, charitativních akcích a akcích pro děti a mládež.