Mestre Paçoca

Vlastním jménem Sandro Felix dos Santos, narozen 29.5.1970 v se­verobrazilském přístavním městě Recife.

S Capoeirou začal v Recifé roku 1981 díky sociálnímu projektu ve škole. Jeho první učitel byl mestre Benti-vi. V roce 1985 poznal v Recifé mestre Camisu a následující tři roky dojížděl za tímto vynikajícím učitelem do Rio de Janeira.

Po třech letech se přestěhoval a cvičil s ním a s mnoha dalšími učiteli a sbíral zkušenosti v pouličních rodách i v zápase Jiu-jitsu. Tam také začal vyučovat ve své první škole. V roce 1992 se vydal do Evropy kam byl pozván uspořádat seminář v Kopenhaagenu.

V Evropě již zůstal a založil školu ve Frankfurtu, dále učil v Berlíně, Mnichově a dalších německých městech. V roce 1999 odjel do Barcelony kde založil další velmi kvalitní školu. Také působil ve Švédsku a pořádal semináře po celé Evropě. Od roku 2000 do roku 2013 žil a trénoval ve Vídni. V roce 2002 začal trénovat v Bratislavě a posléze i v ČR. V roce 2005 se stává hlavním trenérem i pro Rusko a Maďarsko. V roce 2013 se přestěhoval do Klagenfurtu a zakládá další školu v Rakousku, kde žije a působí v současnosti. V říjnu roku 2009 vystupuje z Asociace Abadá Capoeira a zakládá Asociaci Vem Camará Capoeira.. V srpnu roku 2012 získává v Itaúnas v Brazílii červevný pás a čestný titul Mestre.

V současnosti dohlíží na výuku v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a samozřejmě v Rakousku a stale se věnuje rozvoji Capoeiry hlavně v mezinárodní asociaci Vem Camará, ale také v Evropě a je stálým příkladem pro další nastupující generace capoeiristů...

pacoca